24.04.24
The Spot, Bottova 2/A, Bratislava
16:30 -
Stav udalosti:
Dostupný

Ako vybudovať silný FINTECH ekosystém na Slovensku? 

Plánujete na slovenský trh uviesť finančnú inováciu? Zaujímate sa o budúcnosť slovenského FinTech ekosystému? Zaujíma Vás, akými spôsobmi môže štát podporiť rozvoj FinTech prostredia? Podnikáte v oblasti kryptoaktív? Zaujímate sa o kryptoaktíva?

Národná banka Slovenska (NBS) sa snaží aktívne podporovať rozvoj FinTech-u v SR a to aj prostredníctvom nástrojov ako sú inovačný hub, regulačný sandbox či spoluprácou s asociáciami. Výraznou zmenou v oblasti kryptoaktív bude prichádzajúca európska regulácia (MiCA) na základe ktorej sa NBS stane orgánom dohľadu nad týmto trhom. MiCA vytvára predvídateľné regulačné prostredie, ale zároveň prináša výraznú záťaž pre poskytovateľov služieb kryptoaktív, ktorí musia zabezpečiť súlad svojho podnikania s týmto nariadením. MiCA však prináša aj nové príležitosti pre finančné inštitúcie ako sú napr. banky a obchodníci s cennými papiermi, ktoré budú môcť rozšíriť svoj obchodný model o poskytovanie služieb kryptoaktív.

Ak sa chcete o týchto témach dozvedieť viac, tak sa pridajte na náš najbližší Meet&Learn. 

Prezentujúcimi budú Peter Pénzeš, vedúci oddelenia kryptoaktív a inovácií NBS a Daniel Ďuriač, hlavný metodik regulácie, oddelenie kryptoaktív a inovácií NBS. 

Rečníci

Eventy

Udalosti, ktoré by vás mohli zaujímať